Išgirdę švietimo profsąjungas, socialdemokratai teiks siūlymus dėl algų didinimo darželių pedagogams

Išgirdę švietimo profsąjungas, socialdemokratai teiks siūlymus dėl algų didinimo darželių pedagogams

Valdantieji nevykdant savo įsipareigojimų dėl viešojo sektoriaus finansavimo, švietimo profesinės sąjungos yra priverstos rengtis kraštutinėms protesto priemonėms – streikams – kad būtų išgirstos. Tai įvertindami Seimo socialdemokratų frakcijos nariai susitiko su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos pirmininku Egidijumi Milešinu ir jo pavaduotoju Audriumi Jurgelevičiumi.

Profesinių sąjungų atstovai socialdemokratų, klausiami apie didžiausias problemas, įvardijo aiškiai.

„Kitų metų numatytame biudžete trūksta 62 milijonų – iš darbo atleidžiamų mokytojų išeitinėms išmokoms, pagalbiniams pedagogams, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, aukštojo mokslo pedagogams – jų atlyginimų kėlimui, kuriuos Švietimo ir mokslo ministras patvirtindamas parašu pažadėjo valstybės vardu“, - kalbėjo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

Dėl valdančiųjų nesutarimų ir neveiklumo darželių pedagogai toliau diskriminuojami.

Švietimo profesinių sąjungų atstovai sakė, kad jų dabartiniai reikalavimai susiję su konkrečiais valdančiųjų įsipareigojimais, kurie nėra įvykdyti.

„Mūsų tikslas – kad visi pedagogai būtų vienodai vertinami – kalbu apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimų didinimą. Jų  koeficientai vis dar nesulyginti su kitų pedagogų. Turim nesiblaškyti – laikytis susitarimų“, - sakė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Audrius Jurgelevičius.

Socialdemokratų frakcijos nariai nusprendė registruoti įstatymo projektą dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, tai yra – dažniausiai lopšeliuose-darželiuose auklėtojais ir mokytojais dirbančiųjų – algų koeficientų pakėlimo. Jie jau buvo tai pasiūlę Seime prieš metus, bet valdantieji tuomet žadėjo visas pedagogų finansavimo problemas išspręsti.

„Dabar, matome, kad dėl valdančiųjų nesutarimų ir neveiklumo darželių pedagogai toliau diskriminuojami, socialdemokratų frakcijos nariai nusprendė vėl Seimui pateikti siūlymą, kad mažiausius vaikus ugdančių pedagogų algos būtų skaičiuojamos pagal tuos pačius koeficientus kaip ir kitų pedagogų. Taip tęstis daugiau negali. Negi vėl tuos žmones vysim streikuoti į gatvę ar juo labiau šturmuoti ministerijas. Reikalingi konkretūs sprendimai“, - sakė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Profesinių sąjungų atstovai pritarė, kad sulyginus visų pedagogų koeficientus į vieną lygį, būtų paprasčiau kalbėti apie atlyginimų didinimą.

Paklausti, ar gina ir privačių mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojus Profesinių sąjungų atstovai paaiškino, kad tai daryti gana sudėtinga ir užsiminė apie vergiškas sąlygas tose įstaigose.

„Mes stengiamės jiems padėti. Aš pats parašiau skundą dėl privačios įstaigos mokytojų darbo – jie ten dirba pagal terminuotas sutartis, juos gali bet kada atleisti. Ten visiška vergvaldystė, o savivaldybės vadovas atsakė, negali kištis, nes tai - privati įstaiga“, -  pasakojo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

„Tai apie kokią mokslo kokybę tose įstaigose galime kalbėti, jeigu ten užguiti mokytojai?“ – klausė J. Sabatauskas.

„Kokybė ten išspaudžiama tokiais vadovų valios metodais. Kaip vienos privačios įstaigos vadovė viešai pasakė – aš liepiu mokytojams šypsotis. O kokybė matuojama egzaminais ir testais. Tai jeigu tuos testus atitinkamai sudarysi, atrinktus mokinius prie jų pasodinsi, tai tuos rezultatus turėsi“, - paaiškino profsąjungos atstovas A. Jurgelevičius.

Be labiausiai mokytojus, dėstytojus jaudinančių finansavimo trūkumo buvo įvardytos biurokratinės naštos, vadovų trūkumo mokyklose problemos.

Susiję straipsniai

Close