Siūloma įstatymu apsaugoti vartotojus nuo netikrų prekybinių akcijų

Siūloma įstatymu apsaugoti vartotojus nuo netikrų prekybinių akcijų

Šiandien Seimui pateikiamas socialdemokratų registruotas civilinio kodekso straipsnio pakeitimas, kuriuo siūloma apsaugoti pirkėjus nuo netikrų nuolaidų, kai pardavėjas tik labai trumpam laikui, pavyzdžiui, dieną prieš, padidina prekės kainą, o paskui vėl sumažina ir skelbia ją kaip nuolaidą. Siūlymo iniciatorė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė Seimui siūlo įstatymu įtvirtinti, kad pardavėjas per nuolaidų akcijas parduodamų prekių kainose privalėtų nurodyti ankstesnę kainą, taikytą ne mažiau kaip 30 dienų.

Deja, mūsų vartotojų teisių gynėjų galios ir lygis kur kas žemesni nei kitose Europos šalyse. Prekybininkai tuo sėkmingai naudojasi.

„Vartotojų teises ginančios organizacijos gauna vis daugiau pranešimų apie galimus prekybininkų piktnaudžiavimus. Deja, mūsų vartotojų teisių gynėjų galios ir lygis kur kas žemesni nei kitose Europos šalyse. Prekybininkai tuo sėkmingai naudojasi. Jie manipuliuoja pirkėjų aklu pasitikėjimu akcijomis ir nuolaidomis. Net ir dabar per karantiną stebėjome nevaldomas prekių branginimo situacijas. Seimui siūlome šiuo atveju kaip priemonę pasitelkti įstatymus ir taip imtis ginti vartotojų interesus“, - sako R. Budbergytė.

Socialdemoratai civilinio kodekso pakeitimą parengė remdamiesi Europos sąjungos direktyva, kuri įpareigoja  prekybininkus pranešti pirkėjui apie ankstesnę kainą, kuri buvo laikoma mažiausia mėnesį prieš nuolaidos paskelbimą.

Dabar vartotojai dažnai yra klaidinami, kai nuolaida taikoma nuo padidintos kainos, nors faktiškai nuolaidos nėra arba ji ne tokia.

„Dabar vartotojai dažnai yra klaidinami, kai nuolaida taikoma nuo padidintos kainos, nors faktiškai nuolaidos nėra arba ji ne tokia, kaip skelbia pardavėjas. Mūsų vartotojai dėl užkeltų kainų nori nenori tampa „nuolaidų medžiotojais“, o verslininkai tuo naudojasi. Daugelyje Europos šalių yra uždrausta skelbti  tokias netikras nuolaidas“, - sako socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimas šiandien turi balsuoti, ar imasi svarstyti tokių netikrų nuolaidų pažabojimą Lietuvoje.

Susiję straipsniai

Close