Vytenis Andriukaitis prakalbo apie sumaištį Londone

Vytenis Andriukaitis prakalbo apie sumaištį Londone

Per paskutines dvi dienas Jungtinėje Karalystėje įvyko du svarbūs balsavimai: užvakar dėl premjerės Theresos May pasiekto susitarimo su Europos Sąjunga, kuris nebuvo priimtas (ES), o vakar premjerė trapia persvara laimėjo balsavimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe taip išvengdama dar didesnės krizės.

„Didžiausia bėda ta, kad britai katastrofiškai susiskaldę. O susiskaldę dėl įvairių motyvų, kurių dauguma yra emocinio, o ne racionalaus pobūdžio. Regis parlamentarai labai paviršutiniškai suvokia per 40 metų susiklosčiusius teisinius, praktinius, ūkinius, finansinius ir gamybinius klausimus“, - vakar „Lietuvos rytui“ komentavo eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

Didėjant nežiniai dėl „Brexit“ baigties vis dažniau imama kalbėti apie įvairius galimus baigties scenarijus: išstojimą be sutarties, išstojimo termino pratęsimą ar net antrąjį referendumą. Anot eurokomisaro, ES yra pasirengusi visiems variantams.

„Jau praėjusių metų rudenį pradėjome nagrinėti visas galimas pasekmes – ką darytume, jei išsipildytų chaotiškas scenarijus. Iš Europos pusės chaoso nebus. Esame parengę net papildomus teisės aktus, kad nesusidarytų teisinio vakuumo.

Nagrinėjame, ar yra įmanomas pakartotinis referendumas. Jame gali būti pateikti klausimai, pavyzdžiui: ar pritariama pasiektam Jungtinės Karalystės ir Europos Komisijos susitarimui, ar pritariama, kad susitarimo nereikia ar kad verta persvarstyti pirmojo referendumo rezultatus? Visai tai – britų reikalai, bet mes svarstėme įvairias versijas“, - „Lietuvos rytui“ teigė V.  Andriukaitis.

Jungtinė Karalystė palikti ES turėtų šių metų kovo 29-ąją dieną.

Pla2iau apie tai galite paskaityti: lrytas.lt

Susiję straipsniai

Close